25 Eylül 2008 Perşembe

ders kitabı içerikleri

Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma:

TTNET VİTAMİN’de bulunan konu anlatımlarına ve etkinliklere ulaşım için iki farklı yolunuz bulunmaktadır.
TTNET VİTAMİN’de bulunan konu anlatımlarına ders kitabı maketi üzerinden ulaşabileceğiniz gibi “Öğrenme Alanları” üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Ders kitabı üzerinden içeriklere ulaşma
TTNET VİTAMİN içinde MEB tarafından devlet okullarına dağıtılan ders kitaplarının maketleri bulunmaktadır. Ders kitap maketleri, ders kitabında hangi sayfada hangi konu anlatımlarının yapıldığını göstermektedir. Ders kitabı maketi sayesinde kitapta anlatılan konu ile ilgili sesli konu anlatımlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu sayede;

Öğrenciler okulda okutulan dersi evde TTNET VİTAMİN’de kolayca bulup, ders tekrarı yapabilecek ve bir sonraki dersleri inceleyebilecektir.
Öğretmenler sınıf içinde kitaptan işlediği konu ile görsel kaynaklara kolaylıkla, hızlıca ulaşıp öğrencilere ders anlatırken kullanabileceklerdir.Öğrenme Alanları Üzerinden Ulaşım

TTNET VİTAMİN’deki konular müfredatta bulunan kavramsal bütünlüklere göre gruplara ayrılmıştır. TTNET VİTAMİN’de konu anlatımları müfredata uygun olarak yapılmıştır. Kullanıcı bir ağaç yapısı kullanarak ulaşmak istediği konulara kavramlar üzerinden ulaşabilir. Ders programında bulunan üniteler altında konu başlıkları, onların altında da kazanımlar bulunmaktadır.

Öğretmenler yıl boyunca yapacakları eğitim etkinlikleri ile programdaki kazanımları öğrencilere edindirmeye çalışmaktadır. TTNET VİTAMİN öğrenme alanları ile yapılandırılmış konu anlatımları, öğretmenlerimizin ihtiyacı olan etkinliklere daha kolay ulaşmasını sağlar. Bu şekilde konuların daha bütünsel algılanmasını sağlar.

Hiç yorum yok: